Prowadzimy profesjonalne kursy, szkolenia i usługi kosmetyczne

Mezoterapia jest alternatywą dla botoxu - Wygładzone zmarszczki, piękna i świetlista cera, jędrna i zdrowa skóra.

Medycyna estetyczna

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (PRP)/ wampirzy lifting  to zabieg z zakresu medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Polecany jest  szczególnie alergikom oraz osobom nietolerującym preparatów z  kwasem  hialuronowym,  ale nie tylko. Ceniony jest przez osoby chcące zachować naturalność rysów oraz uzyskać efekt odmłodzenia , rewitalizacji w naturalny sposób. Wielu mężczyzn korzysta z tego zabiegu w celu poprawy kondycji skóry oraz   zwalczenia efektów łysienia.

PRP(Platelet Rich Plasma)  to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który  jest otrzymywany z własnej krwi pacjenta, przez co ryzyko powstania nietolerancji czy alergii jest wręcz niemożliwe. Wszystko, co dzieje się w skórze podczas takiego zabiegu jest w pełni naturalne. Następuje samoczynna regeneracja, proces podobny jak  podczas gojenia się ran. Usprawnione zostają procesy naprawcze skóry.

Zabieg trwa około godziny.  Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi, która następnie  zostaje  poddana odwirowaniu  w specjalnej wirówce. W wyniku odwirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi (trombocyty). Osocze pobierane jest do strzykawki i gotowe do podania pacjentowi. PRP może być podane pacjentowi w formie:

mezoterapii , wypełnienia  lub  maski  (w celu przyspieszenia regeneracji  po innych zabiegach takich jaki np: peelingi chemiczne, laseroterapia). W przypadku kiedy osocze będzie podawane w formie mezoterapii, pacjent zostaje wcześniej znieczulony maścią znieczulającą np. EMLA.

Koncentrat bogatopłytkowy  zawiera czynniki wzrostu oraz białka adhezyjne, które odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych m.in. aktywują  fibroblasty do produkcji  kolagenu, stymulują komórki macierzyste do namnażania i wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

 

Mezoterapia igłowa Rzeszów

Kto z nas nie marzy o tym, by na długie lata zachować piękny i młody wygląd? W XXI wieku nastąpił tak ogromny przełom w kosmetologii, że możliwym stało się powstrzymanie lub cofnięcie wizualnych efektów procesu starzenia się skóry, nawet bez pomocy skalpela. Jednym z takich sposobów jest mezoterapia. Mamy różne rodzaje mezoterapii: igłową, mikroigłową, bezigłową. Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczny zabieg stosowany na świecie od 1951r. Jako pierwszy zastosował ją dr M. Pastor we Francji. Nazwę zabiegu zaczerpnął od mezodermy, czyli środkowej części skóry do której wprowadzane są substancje lecznicze. Mezoterapia jest skuteczną metodą, która pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych (mezokoktajli ; kwasu hialuronowego) poprawiających kondycję skóry w zależności od jej potrzeb. Substancje te dostają się do wnętrza komórek tkanki redukując zmarszczki, a w obrębie ciała zwalczając cellulit, redukując tkankę tłuszczową czy pobudzając porost włosów. Jest to także najskuteczniejszy sposób wprowadzania kwasu hialuronowego, który - ze względu na swoją dużą cząsteczkę - nie jest w stanie swobodnie przenikać z powierzchni skóry do jej głębszych warstw.

Pokazuje jak wykonać mezoterapię mikroigłową

  Metoda stanowiąca rezultat wielu lat badań i poszukiwań nowoczesnej kosmetologii. Poprawia wygląd skóry, jej strukturę, gęstość, elastyczność i wytrzymałość, minimalizuje zmarszczki mimiczne i problemy z suchością skóry.

  Mezoterapia mikroigłowa opiera się na nowej technologii, która gwarantuje przyspieszenie i poprawę penetracji substancji czynnych przez warstwę rogową naskórka. Jest to możliwe dzięki specjalnie uformowanym, sterylnym mikro-igiełkom, które dodatkowo pobudzają naturalne procesy regeneracji i funkcjonowania skóry.

Stymulacja jest delikatna, a jej pole działania w głąb skóry wynosi kilka mikrometrów, tak więc struktury skóry właściwej (m.in. naczynia krwionośne) pozostają nienaruszone.

Z wiekiem zdolność do samoodnowy skóry osłabia się, co widać np. po wolniej gojących się ranach.
Systematyczne przeprowadzanie mezoterapii mikroigłowej jest bezpieczną formą stymulacji skóry, pobudzającą jej regenerację i w efekcie zwiększającą gęstość skóry.

Na usługę umów się poprzez system rezerwacji wizyt lub telefonicznie 662 555 017