Prowadzimy profesjonalne kursy, szkolenia i usługi kosmetyczne

Mezoterapia jest alternatywą dla botoxu - Wygładzone zmarszczki, piękna i świetlista cera, jędrna i zdrowa skóra.

Osocze bogatopłytkowe (PRP)/ wampirzy lifting  to zabieg z zakresu medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Polecany jest  szczególnie alergikom oraz osobom nietolerującym preparatów z  kwasem  hialuronowym,  ale nie tylko. Ceniony jest przez osoby chcące zachować naturalność rysów oraz uzyskać efekt odmłodzenia , rewitalizacji w naturalny sposób. Wielu mężczyzn korzysta z tego zabiegu w celu poprawy kondycji skóry oraz   zwalczenia efektów łysienia.

PRP(Platelet Rich Plasma)  to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który  jest otrzymywany z własnej krwi pacjenta, przez co ryzyko powstania nietolerancji czy alergii jest wręcz niemożliwe. Wszystko, co dzieje się w skórze podczas takiego zabiegu jest w pełni naturalne. Następuje samoczynna regeneracja, proces podobny jak  podczas gojenia się ran. Usprawnione zostają procesy naprawcze skóry.

Zabieg trwa około godziny.  Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi, która następnie  zostaje  poddana odwirowaniu  w specjalnej wirówce. W wyniku odwirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi (trombocyty). Osocze pobierane jest do strzykawki i gotowe do podania pacjentowi. PRP może być podane pacjentowi w formie:

mezoterapii , wypełnienia  lub  maski  (w celu przyspieszenia regeneracji  po innych zabiegach takich jaki np: peelingi chemiczne, laseroterapia). W przypadku kiedy osocze będzie podawane w formie mezoterapii, pacjent zostaje wcześniej znieczulony maścią znieczulającą np. EMLA.

Koncentrat bogatopłytkowy  zawiera czynniki wzrostu oraz białka adhezyjne, które odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych m.in. aktywują  fibroblasty do produkcji  kolagenu, stymulują komórki macierzyste do namnażania i wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

 

Osocze bogatopłytkowe poza płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, kwasy tłuszczowe, hormony oraz witaminy A, D, E, i K.

PRP dzięki swoim właściwościom  nie tylko sprzyja rewitalizacji skóry ale też czyni ją bardziej odporną np. na Słońce

PRP  jest wykorzystywane w profilaktyce starzenia się skóry, leczeniu łysienia, trudno gojących się ran, blizn potrądzikowych, zmarszczek, oraz rozstępów. W efekcie terapii uzyskuje się szereg  wymiernych efektów.

 

Efekty po zabiegu:

- poprawa gęstości,  elastyczności skóry,

- odżywienie,  odmłodzenie, rewitalizacja skóry,

- poprawa ukrwienia, nawilżenia, dotlenienia skóry,

- wypłycenie zmarszczek,

- wypełnienie bruzd,

- poprawa jej kolorytu,

- zagęszczenie,  poprawa  kondycji włosów, 

- przyspieszenie gojenia i regeneracjaskóry po innych zabiegach,

- zmniejszenie blizn potrądzikowych

- zmniejszenie rozstępów

 

Efekty widoczne są w różnym okresie i zależą od wielu czynników np; sposobu podania PRP, wieku pacjenta, stanu skóry, itp.

 

W przypadku wypełnień efekt zabiegu zauważalny  jest od razu. Jednak proces odbudowy tkanek rozpoczyna się  po 48 godzinach od zakończenia zabiegu, to dlatego  większe  efekty zauważalne są dopiero po około dwóch tygodniach a najlepsze widoczne są po około 4 tygodniach. Zabieg nie wpływa na zmianę rysów twarzy, nie paraliżuje mięsni  a  proces regeneracji  przebiega na przestrzeni około miesiąca, trudno więc  otoczeniu znaleźć przyczyny poprawy wyglądu skóry.  Twarz powoli i systematycznie odzyskuje świeżość i młodzieńczy blask. Z tego względu zabieg jest preferowany przez osoby, które nie chcą ujawniać przyczyny poprawy wyglądu.

 

Częstotliwość zależy od wielu czynników między innymi od   wieku pacjenta. U osób młodych ( poniżej 35 roku życia zabieg stosowany jest w celach profilaktycznych i dlatego wystarczy wykonać go  raz na 12-24 miesięcy. U osób starszych  zabieg wykonuje się w serii  2 – 4 zabiegów w odstępach 2 -4 tygodniowych 1-2 w roku. Ilość i częstotliwosć ustala się indywidualnie.Efekty zabiegów utrzymują się od 6-12 miesięcy.Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od  indywidualnych predyspozycji, stylu życia, pielęgnacji  po zabiegu i wielu innych czynników.  

 

Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego

- nadmierne wypadanie włosów, łysienie

- włosy zniszczone, pozbawione blasku 

- blizny potrądzikowe

- rozstępy

- alergicy

- regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

- choroby krwi

- nowotwory

- choroby krwi i leczone preparatami zmniejszającymi krzepliwość krwi (np. aspiryna)

- infekcje, stany zapalne oraz miejscowe choroby skóry.

- ciąża i karmienie piersią, miesiączka

 

Zalecenia po zabiegach

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego należy:

- unikać wszelkich ekspozycji słonecznych,solarium

- przez 24- 48 godzin unikać basenu, sauny i siłowni.

- przez 12 godzin nie wykonywać makijażu

- nie  używać preparatów zawierających wysokie stężenie składników oraz kwasów.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze służę poradą Elżbieta Sadlik tel. 602 106 742

Na usługę umów się poprzez system rezerwacji wizyt lub telefonicznie 662 555 017