Prowadzimy profesjonalne kursy, szkolenia i usługi kosmetyczne

dłonie, manicure hybrydowy i lakiery

Paznokcie to zwierciadło zdrowia i urody a dłonie cały czas pracują, często w ekstremalnych warunkach:, w wodzie i w detergentach, na mrozie i w upale . Aby mimo to zachować ładne paznokcie i dłonie wystarczy raz w tygodniu poświęcić im około 30 minut na manicure. Regularna pielęgnacja pozwali również uporać się z drobnymi dolegliwościami paznokci. Manicure nie należy wykonywać częściej nić raz w tygodniu, gdyż zbyt częste piłowanie paznokci oraz nakładanie i usuwanie lakierów mogą je nadmiernie wysuszyć.            

Przeciwwskazaniem do wykonania manicure jest: grzybica, drożdżyca, brodawki, stany zapalne i alergiczne,  stany infekcyjne.

Manicure biologiczny polega na pielęgnacji płytki paznokciowej nieinwazyjnymi metodami. Nie używa się narzędzi metalowych. Stosowane są patyczki z drzewa pomarańczowego oraz żele i płyny zmiękczające i rozpuszczające skórki. Nie moczy się też paznokci w kąpieli mydlanej.

Manicure tradycyjny - w przeciwieństwie do manicure biologicznego skórki wycina się cążkami, a kolejność zabiegu jest podobna.

Etapy  manicure

1. Zmycie  lakieru 

2. Skrócenie i  nadanie paznokciom odpowiedniego  kształtu,

3. Moczenie paznokci w wodzie mydlanej lub w podgrzanej oliwce. Można też wykonać kąpiel odżywczo-rewitalizującą na bazie tabletek musujących z witaminą B 5 oraz aminokwasów. W przypadku manicure biologicznego  używa się preparatu do zmiękczania skórek.

4. Usunięcie skórek  za pomocą kopytka  lub patyczka z drzewa pomarańczowego. Wycinanie skórek to ostateczność – zawsze zachodzi ryzyko uszkodzenia paznokcia.  Skórki można usunąć przy pomocy frezarki używając w tym celu kamiennego frezu.

5. Masaż dłoni.

6. Odtłuszczenie płytki paznokcia i pomalowanie.

 W wypadku paznokci słabych, łamliwych lub rozdwajających się, często po zdjęciu tipsów, w ramach rewitalizacji płytki zalecany jest manicure na ciepło. Używa się wówczas specjalnej  miski, w której podgrzewa się preparat np. lotion do manicure na ciepło a następnie moczy paznokcie.

Ponieważ zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, tylko połączenie profesjonalnych zabiegów w gabinecie z właściwą i systematyczną pielęgnacją domową, przyniesie pożądane efekty.

Dlatego warto wiedzieć jak dbać o dłonie i paznokcie z racji tego, że wykonujemy nimi prawie wszystkie czynności, narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takich jak: zimno, wiatr, detergenty, uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że skóra staje się przesuszona, szorstka i popękana. Paznokcie zaś najbardziej ze wszystkich części twego ciała odczuwają brak pielęgnacji. Stają się matowe, kruche i łamliwe. Aby temu zapobiec trzeba odpowiednio nawilżać skórę dłoni, jak i paznokcie.

Na usługę umów się poprzez system rezerwacji wizyt lub telefonicznie 662 555 017