Prowadzimy profesjonalne kursy, szkolenia i usługi kosmetyczne

Wykonywanie pedicure kosmetycznego

Pielęgnacja stóp

Pedicure to zabieg pielęgnacyjny stóp, mający na celu zlikwidowanie niektórych dolegliwości stóp oraz defektów płytki paznokciowej. Pedicure dzielimy na leczniczy i kosmetyczny.

Wskazania do wykonania pedicure kosmetycznego to:
- zrogowaciały naskórek,
- niehigieniczny i zaniedbany wygląd stóp.

Wskazania do wykonania pedicure leczniczego to:
- modzele,
- odciski,
- wrastające paznokcie,

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
- drożdżyce,
- grzybice,
- stany zapalne, ropne i alergiczne,
- świeże blizny,
- nietypowość płytki paznokciowej,
- pęknięcia naskórka między palcami,
- nie zagojone rany,
- brodawki.

Jeśli klient boryka się z którymś z wymienionych problemów możliwe jest wykonanie pedicure przy zastosowaniu maksymalnych środków ostrożności Podczas zabiegu należy ominąć miejsce zmienione chorobowo.

Działanie zabiegu:

  • zmiękcza,
  • wygładza zrogowaciały naskórek,
  • nawilża,
  • regeneruje skórę

Kiedy skorzystać z zabiegu: szorstkie, wysuszone stopy, nadmierne rogowacenie naskórka.

Pielęgnacja w domu:
Foot Fresk Cream.

Kostka Arkady jest to przełomowe narzędzie na rynku podologicznym dzięki, któremu przeprowadzany jest zabieg korekcji wrastających paznokci. Została stworzona i opatentowana przez Adriana Arkadę. Jest to bezinwazyjna i innowacyjna metoda na skuteczne i bezpieczne usunięcie dotkliwego problemu wrastających paznokci. Obecnie jest to jedyna metoda dostępna na polskim rynku, która pozwala w części przypadków usunąć problem wrastającego paznokcia podczas jednej wizyty. Zabieg trwa ok. 30 – 45 minut i czas jego trwania zależny jest od stopnia komplikacji.

Problem wrastających paznokci jest obecnie bardzo powszechny. Można temu zapobiec stosując odpowiednie zabiegi i właściwą pielęgnację.

Klamry korygujące to bezbolesna, bardzo skuteczna metoda leczenia wrastających paznokci. W większości przypadków zastosowanie klamer raz na zawsze usuwa problem wrastania. Jest prawie niewidoczna i nie przeszkadza na co dzień. Po założeniu odczuwa się natychmiastową ulgę.

Na usługę umów się poprzez system rezerwacji wizyt lub telefonicznie 662 555 017