Makijaż

makijaż zwykły i permanentny

Umów się na wizytę

MAKIJAŻ

Makijaż ten powinien być delikatny, transparentny, oszczędny. Spokojne, stonowane kolory nadają twarzy subtelny, ale zarazem elegancki wygląd. W przypadku makijażu naturalnego bardzo ważne jest uzyskanie efektu naturalnej, jednolitej cery. Do tego celu można używać, kremu tonującego lub bardzo lekkiego  podkładu, natomiast zrezygnować z podkładów cięższych lub super trwałych, są one raczej zarezerwowane na większe wyjścia. Przez lekki podkład prześwieca skóra, w ten sposób zachowuje się efekt naturalności. Do wymodelowania twarzy, najlepiej użyć ciemniejszego odcienia pudru bądź różu w kremie o bardzo naturalnym odcieniu. Do podkreślenia oczu najbardziej odpowiednie są cienie w kolorach naśladujących kolory tęczówki i oprawy oka By oczy  nabrały „życia,” można je delikatnie rozświetlić. Do rozświetlenia  służą cienie opalizujące w kolorze białym, ecru, jasny róż itp.

 

Tusz do rzęs powinien być raczej wydłużający niż pogrubiający. W ten sposób zachowuje się efekt naturalności.

Usta powinny być delikatnie połyskujące a pomadki w odcieniach jak najbardziej naturalnych, które jedynie nasycą naturalny kolor ust.

MAKIJAŻ SPORTOWY

 

Jest to makijaż swobodny i naturalny, prawie niewidoczny.

Latem należy unikać mocno kryjącego podkładu na rzecz nawilżającego kremu koloryzującego..

Użycie pudru brązującego a nie różu doda twarzy słonecznego blasku.

Rzęsy tuszujemy delikatnie najlepiej tuszem wodoodpornym a usta podkreślamy pomadką zbliżoną do ich naturalnego koloru ust lub błyszczykiem.

MAKIJAŻ AWANGARDOWY

Sporadycznie spotykany na ulicach wśród osób młodych, które chcą wyrazić swój styl, a tym samym prowokować. To one są inspiracją twórców mody i barwnymi „motylami” na szarych ulicach. 

W tym przypadku dopuszczalne jest łączenie różnych stylów i stosowanie mocnych, nie pasujących do siebie kolorów.

Makijaż awangardowy znalazł zastosowanie także wśród innych dziedzin życia. Pasuje on m.in. na takie okazje jak np. występy i przedstawienia teatralne.

 

Wymaga pomysłowości i cierpliwości, gdyż jego wykonanie zabiera dużo czasu.

Ozdabiamy nie tylko twarz, ale także inne częsci ciała, np. szyję i dekolt.

W zależności od okoliczności, malujemy rozmaite wzory, np. kwiaty lub listki.

Łączymy różne style i mieszamy kolory.

 

MAKIJAŻ NASTOLATKI

Młodzieńcza uroda sama się broni, nie trzeba jej zbytnio pomagać. Dlatego makijaż nastolatki jest niezwykle subtelny i niemal niezauważalny. W przypadku cery młodej, która nie wykazuje większych problemów, takich jak trądzik czy liczne wypryski, wystarczy odrobina pudru, który matowi cerę, nie gasząc jej naturalnego blasku.

 

Makijaż tego rodzaju nie wymaga użycia cieni do powiek, ale jeśli już to jasne, delikatne odcienie, raczej matowe.

 

Do podkreślenia oczu wystarczy odpowiednio dobrany tusz do rzęs.

Soczystość ust wystarczy podkreślić za pomocą modnego opalizującego błyszczyka.   

MAKIJAŻ SŁUŻBOWY

Makijaż służbowy powinien być bardzo dyskretny i starannie wykonany. Charakteryzuje się podkreśleniem tzw. trójkąta menedżerskiego, czyli zaakcentowaniem oczu. Kobieta nie powinna w pracy rozpraszać uwagi swoich rozmówców mocno podkreślonymi ustami, ten element jest zarezerwowany dla trójkąta osobistego, czyli na randki i prywatne spotkania. Bardzo ważny jest prawidłowy dobór kolorów do typu urody. Cienie nie powinny być w tym samym odcieniu, co kolor tęczówki oka. Do makijażu służbowego doskonale nadają się cienie brązowe, ale jeśli oczy są w tym samym kolorze, to używając ich, niejako się je gasi, nadając im zmęczony, niewyspany wygląd. Do piwnych oczu bardzo pasują odcienie bordowe, wrzosowe lub fioletowe z domieszką brązów.

 

W makijażu służbowym należy unikać mocnych, krzyczących kolorów.

 

MAKIJAŻ ŚLUBNY

 

Makijaż ślubny jest połączeniem makijażu fotograficznego, dziennego, i wieczorowego, powinien być makijażem przygotowującym do sesji fotograficznej, wymaga bardzo dużych umiejętności od wizażysty. Nie znając jego zasad można zepsuć najwspanialsze zdjęcia. Wykonanie dobrego makijażu fotograficznego (fotografia kolorowa) wymaga spełnienia niżej podanych warunków:

 

Wybieramy dobrze kryjący podkład, najlepiej kamuflaż tak, aby pokryć idealnie wszelkie niedoskonałości skóry. Ze względu na ostre światło flesza kolor podkładu powinien być odrobinę ciemniejszy.

 

Twarz obficie pudrujemy, aby żadne miejsce nie błyszczało. Szczególnie dużo pudru nakładamy na środkowy pas twarzy. Po 2-3 minutach całą twarz oczyszczamy
z nadmiaru pudru.

 

Makijaż oczu wykonujemy odpowiednio do typu urody, kolor jednak nakładamy intensywniejszy, zwracając szczególną uwagę na dobre rozpracowanie cieni. Każdy cień powinien łagodnie przechodzić kolor w kolor. Ewidentnym błędem w makijażu oka jest dostrzegalna granica kolorów między cieniami (tzw. graficzny makijaż, dopuszczalny tylko  w show make up) lub ich plamiste rozłożenie.

Róż nakładamy ostrożnie, w niewielkiej ilości, w średnim nasyceniu kolorystycznym.

Makijaż ust wykonujemy bardzo precyzyjnie i czysto. Obrys ust konturówką musi być wykonany niezwykle dokładnie. Zewnętrzny kontur powinien być ostry i nie może się rozlewać. Pomadkę i błyszczyk nakładamy również na kontur.

Makijaż ślubny powinien wzmacniać rysy i kształty  elementów twarzy , być trwały , a przy tym sprawiać wrażenie delikatnego i zachować lekkość. Naśladuje naturalność makijażu dziennego , podkreśla naturalne walory urody i perfekcyjnie ukrywa jej niedoskonałości. 

 

Żeby mieć piękne oczy, szukaj dobra w oczach innych. Żeby mieć piękne usta, wypowiadaj piękne słowa. W naszym Salonie kosmetycznym wykonujemy:

  • Makijaż ślubny
  • Makijaz dzienny
  • Makijaż okazjonalny
  • Makijaż wieczorowy
  • Makijaż próbny
  • Makijaż permanentny