Masaże

masaż gorącymi kamieniami, bańką chińską..

Umów się na wizytę

MASAŻ RELAKSACYJNY

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie…

MASAŻ KOSMETYCZNY

Celem masażu kosmetycznego jest przede wszystkim profilaktyka czyli utrzymanie skóry mięśni w jędrnym i elastycznym stanie oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Podczas masażu usuwane są ze…

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się…

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż Bańką Chińską jest jednym z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Próżnia wytwarzana w trakcie zabiegu sprzyja poprawie ukrwienia skóry, jak również oddziaływuje na tkankę podskórną.…

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż Bańką Chińską jest jednym z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem.

Próżnia wytwarzana w trakcie zabiegu sprzyja poprawie ukrwienia skóry, jak również oddziaływuje na tkankę podskórną.

Masaż próżniowy umożliwia ogólną poprawę kondycji skóry, poprawia jej napięcie, redukuje cellulit, umożliwia zmniejszenie obwodu wybranej partii ciała.

Dodatkowo oddziaływuje na układ limfatyczny wspomagając przepływ limfy ,tym samym redukując powstałe złogi.

Masaż Bańką Chińską jest pomocny w leczeniu bólu pleców i kręgosłupa, oraz niweluje stany napięcia mięśniowego.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.

Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż relaksacyjny jest bardzo popularny i pożądany ponieważ obecnie wielu ludzi szuka pomocy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd.. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem. Aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, muzyka relaksacyjna jest to nie tylko moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków aby uzyskać pożądane efekty. Masaż relaksacyjny może być także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

masaż gorącymi kamieniami - salon kosmetyczny w RzeszowieMasaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta zmniejszając ogólne napięcie nerwowe.

Masaż kamieniami wpływa na:

MASAŻ KOSMETYCZNY

Celem masażu kosmetycznego jest przede wszystkim profilaktyka czyli utrzymanie skóry mięśni w jędrnym i elastycznym stanie oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Podczas masażu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka co powoduje szybszą odbudowe komórek uszkodzonych, skóra staje się lepiej dotleniona, otwierają się pory co umożliwia szybsze, lepsze i głębsze wprowadzanie preparatów leczniczych i odżywczych. Udrażnia kanały potowe i łojowe skory. Zostaje pobudzony układ krwionośny i limfatyczny.

Masaż rozluźnia, rozgrzewa i odpręża skórę. Działanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy i szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona, pobudzona i odżywiona. Po serii ok. 10 zabiegów drobne zmarszczki znikają a głębsze znacznie się zmniejszają. Masaż taki działa również relaksująco i odprężająco. Masaż kosmetyczny regeneruje skórę a także duszę, uroda jest przecież w ogromnym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka. Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej (często z zastosowaniem preparatów wspomagających mechaniczne działanie masażu). Profilaktycznie jest wskazany w czasie kuracji odchudzających co zapobiega powstawaniu zwiotczeń. Masaż skuteczny jest również w redukcji cellulitu a także w celach korekcyjnych przy np.: otyłości twarzy, podwójnym podbródku, itp.

Wskazania do wykonywania masażu:
zaburzenia krążenia
otyłość
po okresie rekonwalescencji
profilaktycznie
przy nerwicach w celu obniżenia stanu nadpobudliwości
Przeciwwskazania do wykonywania masażu:
stany gorączkowe
stany zapalne, choroby zakaźne oraz alergie
zagrożenia krwotokiem
owrzodzenia i stany zapalne skóry
choroby nowotworowe, tętniaki
ciąża
guzki niewiadomego pochodzenia
nadczynność tarczycy
stany ropne jamy ustnej
stany pozłamaniowe
wady serca - nie wyrównane
okres menstruacji
wysokie nadciśnienie
wszyty rozrusznik serca
migdały w stanie ropnym
inne poważne schorzenia wymagające konsultacji lekarskiej