Kobido masaż twarzy- czym jest i na czym polega?
Kobido to japoński masaż twarzy i należy do najstarszych technik masażu na świecie. W odróżnieniu od większości znanych technik masażu, zabieg kobido działa nie tylko powierzchniowo. Oddziałuje na głębsze warstwy skóry i mięśni poprzez jego intensywne ruchy i określoną technikę.
Masaż kobido jest dynamiczny i daleko mu do monotonii. Jego fenomen polega na naprzemiennym stosowaniu ruchów relaksacyjnych, które rozluźniają oraz szeregu ruchów liftingujacych i pobudzających mięśnie. Masaż kobido jest przyjemnym masażem, jednak jego intensywność niekiedy może dawać odczucie na pograniczu bólu. Nie wiąże się jednak z dyskomfortem i w żadnym wypadku nie jest bolesny wręcz przeciwnie, daje uczucie pobudzenia i przypływu energii. Wszystko to za sprawą intensywności dotyku, który rozluźnia mięśnie, redukuje napięcie oraz poprawia ukrwienie warstw podskórnych.
W związku z jego natychmiastowym efektem masaż kobido sprawdzi się jako zabieg bankietowy. Polecanym sposobem jego stosowania jest także wykonanie go w serii zabiegów. Przynosi on wówczas długofalowe efekty prozdrowotne, estetyczne oraz relaksujące. Jest doskonałym wstępem do innych zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w Centrum Kosmetycznym ELSA, z którymi może być łączony.
Efekty jakie daje masaż kobido można podzielić na natychmiastowe- widoczne już po pierwszym zastosowaniu i długofalowe- zauważalne stopniowo podczas wykonywania serii regularnych zabiegów. Trudno nie wspomnieć również o efektach estetycznych, wizualnych oraz prozdrowotnych.
Efekty estetyczne masażu kobido:
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry
- zmniejszenie napięcia mięśniowego twarzy odpowiadającego za powstawanie zmarszczek mimicznych
- efekt liftingu twarzy: poprawa ukrwienia i napięcia skóry
Masaż kobido idealny na:
- relaks i odpoczynek
- naturalny i nieinwazyjny lifting twarzy
- pierwsze oznaki starzenia się skóry
- migreny (działa relaksująco i wspomagająco w terapii bólu migrenowego)
- bruksizm ( rozluźnia mięsnie twarzowo-szczękowe)
Masaż kobido przeciwwskazania:
- infekcja i stany zapalne organizmu (gorączka)
- infekcja lub stan zapalny skóry (alergiczne lub zakaźne)
- rany i uszkodzenia skóry
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia
- cera naczynkowa
- podwyższone ciśnienie tętnicze krwi
- około zębowy stan zapalny
- ekstrakcja zęba w ostatnim miesiącu
Masaż Bańką Chińską jest jednym z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem.
Próżnia wytwarzana w trakcie zabiegu sprzyja poprawie ukrwienia skóry, jak również oddziaływuje na tkankę podskórną.
Masaż próżniowy umożliwia ogólną poprawę kondycji skóry, poprawia jej napięcie, redukuje cellulit, umożliwia zmniejszenie obwodu wybranej partii ciała.
Dodatkowo oddziaływuje na układ limfatyczny wspomagając przepływ limfy ,tym samym redukując powstałe złogi.
Masaż Bańką Chińską jest pomocny w leczeniu bólu pleców i kręgosłupa, oraz niweluje stany napięcia mięśniowego.
Celem masażu kosmetycznego jest przede wszystkim profilaktyka czyli utrzymanie skóry mięśni w jędrnym i elastycznym stanie oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Podczas masażu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka co powoduje szybszą odbudowe komórek uszkodzonych, skóra staje się lepiej dotleniona, otwierają się pory co umożliwia szybsze, lepsze i głębsze wprowadzanie preparatów leczniczych i odżywczych. Udrażnia kanały potowe i łojowe skory. Zostaje pobudzony układ krwionośny i limfatyczny.
Masaż rozluźnia, rozgrzewa i odpręża skórę. Działanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy i szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona, pobudzona i odżywiona. Po serii ok. 10 zabiegów drobne zmarszczki znikają a głębsze znacznie się zmniejszają. Masaż taki działa również relaksująco i odprężająco. Masaż kosmetyczny regeneruje skórę a także duszę, uroda jest przecież w ogromnym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka. Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej (często z zastosowaniem preparatów wspomagających mechaniczne działanie masażu). Profilaktycznie jest wskazany w czasie kuracji odchudzających co zapobiega powstawaniu zwiotczeń. Masaż skuteczny jest również w redukcji cellulitu a także w celach korekcyjnych przy np.: otyłości twarzy, podwójnym podbródku, itp.
Wskazania do wykonywania masażu:
zaburzenia krążenia
otyłość
po okresie rekonwalescencji
profilaktycznie
przy nerwicach w celu obniżenia stanu nadpobudliwości
Przeciwwskazania do wykonywania masażu:
stany gorączkowe
stany zapalne, choroby zakaźne oraz alergie
zagrożenia krwotokiem
owrzodzenia i stany zapalne skóry
choroby nowotworowe, tętniaki
ciąża
guzki niewiadomego pochodzenia
nadczynność tarczycy
stany ropne jamy ustnej
stany pozłamaniowe
wady serca - nie wyrównane
okres menstruacji
wysokie nadciśnienie
wszyty rozrusznik serca
migdały w stanie ropnym
inne poważne schorzenia wymagające konsultacji lekarskiej
Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.
Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż relaksacyjny jest bardzo popularny i pożądany ponieważ obecnie wielu ludzi szuka pomocy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd.. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem. Aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, muzyka relaksacyjna jest to nie tylko moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków aby uzyskać pożądane efekty. Masaż relaksacyjny może być także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych.
Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta zmniejszając ogólne napięcie nerwowe.
Masaż kamieniami wpływa na: