Umów się na wizytę

MASAŻ KOBIDO

Kobido masaż twarzy- czym jest i na czym polega?
Kobido to japoński masaż twarzy i należy do najstarszych technik masażu na świecie.  W odróżnieniu od większości znanych technik masażu, zabieg kobido działa nie tylko powierzchniowo.  Oddziałuje na głębsze warstwy skóry i mięśni poprzez jego intensywne ruchy i określoną technikę.
Masaż kobido jest dynamiczny i daleko mu do monotonii.  Jego fenomen polega na naprzemiennym stosowaniu ruchów relaksacyjnych, które rozluźniają oraz szeregu ruchów liftingujacych i pobudzających mięśnie. Masaż kobido jest przyjemnym masażem, jednak jego intensywność niekiedy może dawać odczucie na pograniczu bólu. Nie wiąże się jednak z dyskomfortem i w żadnym wypadku nie jest bolesny wręcz przeciwnie, daje uczucie pobudzenia i przypływu energii. Wszystko to za sprawą intensywności dotyku, który rozluźnia mięśnie, redukuje napięcie oraz poprawia ukrwienie warstw podskórnych.
W związku z jego natychmiastowym efektem masaż kobido sprawdzi się jako zabieg bankietowy. Polecanym sposobem jego stosowania jest także wykonanie go w serii zabiegów. Przynosi on wówczas długofalowe efekty prozdrowotne, estetyczne oraz relaksujące. Jest doskonałym wstępem do innych zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w Centrum Kosmetycznym ELSA, z którymi może być łączony.
Efekty jakie daje masaż kobido można podzielić na natychmiastowe- widoczne już po pierwszym zastosowaniu i długofalowe- zauważalne stopniowo podczas wykonywania serii regularnych zabiegów. Trudno nie wspomnieć również o efektach estetycznych, wizualnych oraz prozdrowotnych.
Efekty estetyczne masażu kobido:
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry
- zmniejszenie napięcia mięśniowego twarzy odpowiadającego za powstawanie zmarszczek mimicznych
- efekt liftingu twarzy: poprawa ukrwienia i napięcia skóry
Masaż kobido idealny na:
- relaks i odpoczynek
- naturalny i nieinwazyjny lifting twarzy
- pierwsze oznaki starzenia się skóry
- migreny (działa relaksująco i wspomagająco w terapii bólu migrenowego)
- bruksizm ( rozluźnia mięsnie twarzowo-szczękowe)
Masaż kobido przeciwwskazania:
- infekcja i stany zapalne organizm
u (gorączka)
- infekcja lub stan zapalny skóry (alergiczne lub zakaźne)
- rany i uszkodzenia skóry
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia
- cera naczynkowa
- podwyższone ciśnienie tętnicze krwi
- około zębowy stan zapalny
- ekstrakcja zęba w ostatnim miesiącu