Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Umów się na wizytę
14 październik 2011

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - DERMALIFT

in Medycyna estetyczna

by Centrum Kosmetyczne ELSA

  Zabieg mezoterapii mikroigłowej stymuluje skórę do odbudowy poprzez kontrolowane mikrouszkadzania skóry przy pomocy cienkich igiełek, które za pomocą sprawdzonego…
16 lipiec 2018

MEZOTERAPIA IGŁOWA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM - WAMPIRZY LIFTING

Osocze bogatopłytkowe (PRP)/ wampirzy lifting  to zabieg z zakresu medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Polecany jest  szczególnie alergikom oraz osobom…
10 luty 2016

MEZOTERAPIA IGŁOWA

in Medycyna estetyczna

by Centrum Kosmetyczne ELSA

Kto z nas nie marzy o tym, by na długie lata zachować piękny i młody wygląd? W XXI wieku nastąpił…
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

MEZOTERAPIA IGŁOWA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM - WAMPIRZY LIFTING

Osocze bogatopłytkowe (PRP)/ wampirzy lifting  to zabieg z zakresu medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Polecany jest  szczególnie alergikom oraz osobom nietolerującym preparatów z  kwasem  hialuronowym,  ale nie tylko. Ceniony jest przez osoby chcące zachować naturalność rysów oraz uzyskać efekt odmłodzenia , rewitalizacji w naturalny sposób. Wielu mężczyzn korzysta z tego zabiegu w celu poprawy kondycji skóry oraz   zwalczenia efektów łysienia.

PRP(Platelet Rich Plasma)  to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który  jest otrzymywany z własnej krwi pacjenta, przez co ryzyko powstania nietolerancji czy alergii jest wręcz niemożliwe. Wszystko, co dzieje się w skórze podczas takiego zabiegu jest w pełni naturalne. Następuje samoczynna regeneracja, proces podobny jak  podczas gojenia się ran. Usprawnione zostają procesy naprawcze skóry.

Zabieg trwa około godziny.  Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi, która następnie  zostaje  poddana odwirowaniu  w specjalnej wirówce. W wyniku odwirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi (trombocyty). Osocze pobierane jest do strzykawki i gotowe do podania pacjentowi. PRP może być podane pacjentowi w formie:

mezoterapii , wypełnienia  lub  maski  (w celu przyspieszenia regeneracji  po innych zabiegach takich jaki np: peelingi chemiczne, laseroterapia). W przypadku kiedy osocze będzie podawane w formie mezoterapii, pacjent zostaje wcześniej znieczulony maścią znieczulającą np. EMLA.

Koncentrat bogatopłytkowy  zawiera czynniki wzrostu oraz białka adhezyjne, które odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych m.in. aktywują  fibroblasty do produkcji  kolagenu, stymulują komórki macierzyste do namnażania i wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

 

Mezoterapia igłowa Rzeszów

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Kto z nas nie marzy o tym, by na długie lata zachować piękny i młody wygląd? W XXI wieku nastąpił tak ogromny przełom w kosmetologii, że możliwym stało się powstrzymanie lub cofnięcie wizualnych efektów procesu starzenia się skóry, nawet bez pomocy skalpela. Jednym z takich sposobów jest mezoterapia. Mamy różne rodzaje mezoterapii: igłową, mikroigłową, bezigłową. Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczny zabieg stosowany na świecie od 1951r. Jako pierwszy zastosował ją dr M. Pastor we Francji. Nazwę zabiegu zaczerpnął od mezodermy, czyli środkowej części skóry do której wprowadzane są substancje lecznicze. Mezoterapia jest skuteczną metodą, która pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych (mezokoktajli ; kwasu hialuronowego) poprawiających kondycję skóry w zależności od jej potrzeb. Substancje te dostają się do wnętrza komórek tkanki redukując zmarszczki, a w obrębie ciała zwalczając cellulit, redukując tkankę tłuszczową czy pobudzając porost włosów. Jest to także najskuteczniejszy sposób wprowadzania kwasu hialuronowego, który - ze względu na swoją dużą cząsteczkę - nie jest w stanie swobodnie przenikać z powierzchni skóry do jej głębszych warstw.

Pokazuje jak wykonać mezoterapię mikroigłową

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - DERMALIFT

 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stymuluje skórę do odbudowy poprzez kontrolowane mikrouszkadzania skóry przy pomocy cienkich igiełek, które za pomocą sprawdzonego przez nas sprzętu, nakłuwają powłokę skórną z dużą szybkością na określoną głębokość (w zależności od partii ciała). Nakłucia skóry, powodują, że krew przepływa szybciej co znacząco wpływa na szybkość procesów związanych z tworzeniem się nowych włókien kolagenowych, powstawania elastyny, proteoglikanów, a także pozostałych rodzajów kolagenu. Skóra stymulowana do regeneracji skutkuje wolniejszym starzeniem. Głównym efektem zabiegu jest ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości i elastyczności, dzięki czemu skóra staje się napięta i wygładzona. Dodatkowo składniki aktywne wykorzystywane podczas zabiegu mają łatwiejszą możliwość przenikania w głąb skóry, pomagając w stymulacji skóry do odnowy biologicznej. Zabieg jest skuteczny i szybki. Po zabiegu pacjent szybciej wraca do codziennych czynności. Intensywna terapia gwarantuje uzyskanie bardziej jędrnej, witalnej i młodszej skóry.

Z mezoterapii mikroigłowej nie skorzystają osoby, które niedługo przed wykonywały silnie drażniące zabiegi (np. laser, mocne kwasy) na okolicę skóry gdzie ma być wykonany zabieg, z nieuregulowaną cukrzycą, zaburzeniami krzepliwości krwi, u których występują stany zapalne (podłoże zakaźne: grzybicze, bakteryjne, wirusowe), alergie na metale oraz chorujące na choroby autoimmunologiczne, w trakcie leczenia onkologicznego lub retinoidami, u których występuje skłonność do tworzenia się bliznowców, a także u tych którzy mają świeżą opaleniznę.

Po zabiegu skóra jest wrażliwa dlatego nie należy przez okres gojenia okolicy ciała poddanej zabiegowi wykonywać peelingów/zabiegów złuszczających/zabiegów drażniących skórę (np. depilacja), korzystać z basenu, sauny, a do 4 tygodni nie korzystać z solarium oraz unikać bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem.

Ilość zabiegów, które trzeba wykonać dla maksymalnego efektu, jest zależna od indywidualnego stanu skóry.

W naszym Salonie Kosmetycznym jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów.