Umów się na wizytę

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - DERMALIFT

 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stymuluje skórę do odbudowy poprzez kontrolowane mikrouszkadzania skóry przy pomocy cienkich igiełek, które za pomocą sprawdzonego przez nas sprzętu, nakłuwają powłokę skórną z dużą szybkością na określoną głębokość (w zależności od partii ciała). Nakłucia skóry, powodują, że krew przepływa szybciej co znacząco wpływa na szybkość procesów związanych z tworzeniem się nowych włókien kolagenowych, powstawania elastyny, proteoglikanów, a także pozostałych rodzajów kolagenu. Skóra stymulowana do regeneracji skutkuje wolniejszym starzeniem. Głównym efektem zabiegu jest ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości i elastyczności, dzięki czemu skóra staje się napięta i wygładzona. Dodatkowo składniki aktywne wykorzystywane podczas zabiegu mają łatwiejszą możliwość przenikania w głąb skóry, pomagając w stymulacji skóry do odnowy biologicznej. Zabieg jest skuteczny i szybki. Po zabiegu pacjent szybciej wraca do codziennych czynności. Intensywna terapia gwarantuje uzyskanie bardziej jędrnej, witalnej i młodszej skóry.

Z mezoterapii mikroigłowej nie skorzystają osoby, które niedługo przed wykonywały silnie drażniące zabiegi (np. laser, mocne kwasy) na okolicę skóry gdzie ma być wykonany zabieg, z nieuregulowaną cukrzycą, zaburzeniami krzepliwości krwi, u których występują stany zapalne (podłoże zakaźne: grzybicze, bakteryjne, wirusowe), alergie na metale oraz chorujące na choroby autoimmunologiczne, w trakcie leczenia onkologicznego lub retinoidami, u których występuje skłonność do tworzenia się bliznowców, a także u tych którzy mają świeżą opaleniznę.

Po zabiegu skóra jest wrażliwa dlatego nie należy przez okres gojenia okolicy ciała poddanej zabiegowi wykonywać peelingów/zabiegów złuszczających/zabiegów drażniących skórę (np. depilacja), korzystać z basenu, sauny, a do 4 tygodni nie korzystać z solarium oraz unikać bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem.

Ilość zabiegów, które trzeba wykonać dla maksymalnego efektu, jest zależna od indywidualnego stanu skóry.

W naszym Salonie Kosmetycznym jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów.