Umów się na wizytę

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ 1:1

Zabieg polega na doklejeniu do jednej rzęsy naturalnej, rzęsy z tworzywa syntetycznego lub naturalnego (włosie norki syberyjskiej) za pomocą specjalnego kleju.

Naturalna rzęsa żyje w przybliżeniu 80 dni i w następstwie tego trwałość zabiegu z reguły oblicza się na blisko miesiąc - po tym terminie część rzęs wypadnie i wypada dopełnić ich brak. Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 przynosi bardzo stabilne efekty. Sprawia, że spojrzenie nabiera głębi, a rzęsy wyglądają na pełniejsze, dłuższe, wyraźnie grubsze i ciemniejsze. Do każdego klienta stylistka rzęs podchodzi w sposób indywidualny dobierając odpowiedni skręt, długość i kolor doklejanych rzęs. Poprawnie zaaplikowane rzęsy praktycznie nie odpadają zatem dopóki naturalny włos nie wypadnie efekt jest utrzymany. Na stabilność mają również znaczenie czynniki takie jak użyty klej lub surowiec, z którego wykonane są rzęsy oraz należyta troska o przedłużone rzęsy.

Przez najbliższe 48 h od założenia rzęs, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w tym czasie następuje wiązanie kleju z naturalnymi rzęsami. Ważne jest aby w tym czasie nie moczyć rzęs, nie korzystać z gorących kąpieli (zaleca się umyć włosy dzień przed zabiegiem), sauny ponieważ to może osłabić działanie kleju.

Rzęsy nie są odporne na działanie tłustych kosmetyków, dlatego całkowicie odradza się ich używania na okolicę oczu. Do demakijażu polecamy wodę z mydłem lub beztłuszczowe preparaty. Aby dłużej utrzymać efekt pełnych rzęs należy unikać ich dotykania oraz pocierania. Istotne jest aby nie wykonywać w tym czasie zabiegów mogących podrażnić oczy lub ich okolicę.

Jak się przygotować przed zabiegiem?

- w przypadku jasnych rzęs warto wcześniej wykonać hennę przyciemniającą

- planowane zabiegi kosmetyczne na okolicę oczu należy wykonać przed przedłużaniem rzęs

- przed samym zabiegiem nie należy malować rzęs tuszem

- przed przedłużaniem nie spożywać produktów pobudzających (kawa, Yerba Mate, mocna zielona herbata, energetyki itp.), ponieważ podczas zabiegu trzeba leżeć w sposób nieruchomy ok. 3 godziny

Ceny zabiegu zależą w wysokim stopniu od pozycji i renomy gabinetu kosmetycznego i kosmetyczki wykonującej aplikację.