Umów się na wizytę

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ 2D-8D

Metoda 2D-8D to zabieg polegający na umocowaniu kilku odpowiednio wyprofilowanych rzęs ułożonych w wachlarzyk. Wachlarzyki tworzone są z cienkich rzęs, które nie powodują dużego nacisku na naturalną rzęsę. Jest to idealny sposób by uzyskać efekt gęstych i długich rzęs. Metoda ta jest najlepsza w celu widocznego zagęszczenia rzęs. Przeznaczona jest w szczególności dla klientek mających naturalne rzęsy rzadkie, słabe i cienkie. Jest to zabieg idealny na różne okazje, a także na każdą pogodę. Rzęsy zachowują się jak naturalne włoski – są wygodne i lekkie, odporne na wodę, łzy czy pot.

Doczepiane w metodzie objętościowej rzęsy są dużo lżejsze i delikatniejsze niż te stosowane przy przedłużeniu rzęs metodą 1:1. Grubość doklejanych rzęs wynosi od 0,03 mm do 0,07 mm w zależności od materiału oraz marki rzęs. Rzęsy dobierane są indywidualnie dla każdej klientki. Odpowiednio do kształtu oka oraz wymagań klientek wybiera się grubość, długość oraz podkręcenie rzęs. Rzęsy możemy przedłużyć od 30% do 50% w stosunku do rzęs naturalnych. Dzięki zabiegowi możemy uzyskać naturalny, stonowany lub spektakularny efekt.

Po zabiegu przez najbliższe 48 h od założenia rzęs, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wciąż następuje wiązanie kleju z naturalnymi rzęsami. Ważne jest aby w tym czasie nie moczyć rzęsek, nie korzystać z gorących kąpieli (zaleca się umyć włosy dzień przed zabiegiem), sauny ponieważ to może osłabić działanie kleju.

Rzęsy nie są odporne na działanie tłustych kosmetyków, dlatego całkowicie odradza się ich używanie na okolicę oczu. Do demakijażu polecamy wodę z mydłem lub beztłuszczowe preparaty do demakijażu. Aby dłużej utrzymać efekt pełnych rzęs należy unikać ich dotykania oraz pocierania. Istotne jest aby nie wykonywać w tym czasie zabiegów mogących podrażnić oczy lub ich okolicę.

Jak się przygotować przed zabiegiem?

- w przypadku jasnych rzęs warto wcześniej wykonać hennę przyciemniającą

- planowane zabiegi kosmetyczne na okolicę oczu należy wykonać przed przedłużaniem rzęs

- przed samym zabiegiem nie należy malować rzęs tuszem

- przed przedłużaniem nie spożywać produktów pobudzających (kawa, Yerba Mate, mocna zielona herbata, energetyki itp.), ponieważ podczas zabiegu trzeba leżeć w sposób nieruchomy ok. 3 godziny