Umów się na wizytę

MANICURE

Etapy  manicure

1. Zmycie  lakieru 

2. Skrócenie i  nadanie paznokciom odpowiedniego  kształtu,

3. Moczenie paznokci w wodzie mydlanej lub w podgrzanej oliwce. Można też wykonać kąpiel odżywczo-rewitalizującą na bazie tabletek musujących z witaminą B 5 oraz aminokwasów. W przypadku manicure biologicznego  używa się preparatu do zmiękczania skórek.

4. Usunięcie skórek  za pomocą kopytka  lub patyczka z drzewa pomarańczowego. Wycinanie skórek to ostateczność – zawsze zachodzi ryzyko uszkodzenia paznokcia.  Skórki można usunąć przy pomocy frezarki używając w tym celu kamiennego frezu.

5. Masaż dłoni.

6. Odtłuszczenie płytki paznokcia i pomalowanie.

 W wypadku paznokci słabych, łamliwych lub rozdwajających się, często po zdjęciu tipsów, w ramach rewitalizacji płytki zalecany jest manicure na ciepło. Używa się wówczas specjalnej  miski, w której podgrzewa się preparat np. lotion do manicure na ciepło a następnie moczy paznokcie.

Ponieważ zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, tylko połączenie profesjonalnych zabiegów w gabinecie z właściwą i systematyczną pielęgnacją domową, przyniesie pożądane efekty.

Dlatego warto wiedzieć jak dbać o dłonie i paznokcie z racji tego, że wykonujemy nimi prawie wszystkie czynności, narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takich jak: zimno, wiatr, detergenty, uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że skóra staje się przesuszona, szorstka i popękana. Paznokcie zaś najbardziej ze wszystkich części twego ciała odczuwają brak pielęgnacji. Stają się matowe, kruche i łamliwe. Aby temu zapobiec trzeba odpowiednio nawilżać skórę dłoni, jak i paznokcie.